Haber Detayı
24 Şubat 2015 - Salı 11:10
 
Gülen ve Uslu’ya yakalama emri
SİYASET Haberi
Gülen ve Uslu’ya yakalama emri

Emniyet'teki "paralel yapı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiası ile açılan soruşturma kapsamında İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan'ın dün Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında istediği yakalama talebi kararını değerlendiren İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği talebi kabul etti.

Gülen İçin 2'nci Karar

Gülen hakkında daha önce de Tahşiye operasyonu kapsamında ''suç örgütünün lideri'' olduğu iddiasıyla yakalama kararı çıkartılmıştı. Twitter’da birçok iddialarda bulunan Fuat Avni olduğu iddia edilen ve yurtdışında bulunan Emre Uslu hakkında ise ilk kez yakalama kararı çıktı.

KIRMIZI BÜLTEN YOLDA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fethullah Gülen'in iade edilmesi gerektiğini söyleyerek, "Gülen için kırmızı bülten çıkartılmak üzere" demişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise yaptığı açıklamada, "Ön hazırlık var ama yakalama kararı henüz bakanlığına intikal etmedi” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı