Haber Detayı
24 Şubat 2015 - Salı 12:26
 
4 pilotumuz şehit oldu
GÜNDEM Haberi
4 pilotumuz şehit oldu

Malatya’da 2 keşif uçağı kazada düşmesi sonucu 4 pilot şehit oldu.

Malatya 7’nci Ana Jet Üssü’nden havalanan iki RF-4E tipi keşif uçağı, saat 19:05 sıralarında Akçadağ ilçesi Ekinciler Mevkii’nde düşmesi sonucu 4 pilot şehit oldu. Gece uçuş eğitimini tamamlayan uçakların iniş için dönüşe geçtikleri sırada, Akçadağ İlçesi İkinciler Köyü yakınlarına düştüğü bildirildi. Kaza üzerine bölgeye Malatya, Diyarbakır ve Elazığ’dan AFAD ekipleri, itfaiye ve ambulanslar sevk edildi.

4 KAHRAMAN PİLOTUMUZ ŞEHİT OLDU

Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Üsteğmen Salih Atalay ile rütbeleri öğrenilemeyen Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya şehit oldu. 

Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklama: "Bu akşam 18.07’de Malatya’da konuşlu 7’inci Ana Jet Üssünden planlı gece uçuş eğitimi için kalkan iki adet RF-4E Keşif Uçağı ile saat 19.05’te radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama faaliyetlerine başlanmıştır. Saat 20.45’te iki uçağımızın da enkazına ulaşılmış ve maalesef 4 kahraman pilotumuz şehit olmuşlardır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman pilot arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli aile fertlerine, Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz." şeklinde oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı