Haber Detayı
25 Şubat 2015 - Çarşamba 16:21
 
Sağlıkçılar iş bırakıyor
SAĞLIK Haberi
Sağlıkçılar iş bırakıyor

Sağlık çalışanlarını sorunlarını gündeme taşımak, taleplerini bir kez daha dile getirerek çözüm üretilmesi için 13 Martta iş bırakıyor.

Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramına eylem damga vuracak. Birçok sağlık örgütü ve STK aldıkları ortak kararla Sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek için 13 Mart’ta iş bırakma eylemi yapacak. Türk Sağlık Sen tarafından yapılan açıklamada, “14 Mart Tıp Bayramının daha süslü sözlerle geçiştirilmemesi, çalışanların taleplerinin yerine getirilmesi ve Türkiye Kamuoyunda tekrar güçlü bir şekilde gündeme gelmesi adına 13 Martta tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakıyoruz.  Alanlara çıkarak yetti artık diyoruz. Ayrıca 14 Mart Cumartesi günü de kararlığımızı devam ettiriyor ve aile hekimliklerinde ve TSM’lerde Cumartesi nöbetine hayır diyerek iş bırakıyoruz. Sağlık alanında örgütlü dernek, oda ve diğer birçok STK ile aynı gün yapacağımız bu iş bırakma eyleminde sağlık çalışanlarının taleplerine bir kez daha dikkat çekeceğiz ve sorunlara çözüm isteyeceğiz” denildi.

Yalnızca Acil Servisler Çalışacak

Sendika tarafından yapılan açıklamada eylemin “daha iyi sağlık hizmeti” amacıyla gerçekleştirileceği belirtilerek, “Şiddet, yetersiz istihdam, ağır iş yükü, bitmek bilmeyen nöbetler, yapılan haksız uygulamalar nedeniyle sağlık çalışanları ağır bir tükenmişlik sendromu ile karşı karşıyadırlar. Sadece acil sağlık hizmetlerinin sunulacağı bu eyleme tüm sağlık çalışanlarının, sağlık alanında faaliyet gösteren tüm STK’ların katılmasını bekliyor ve çalışan hakkı için güç birliğine davet ediyoruz. Gelin 500 Bin Sağlık çalışanının haklı taleplerini aynı günde hep beraber dile getirelim” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı