Haber Detayı
01 Mart 2015 - Pazar 10:54
 
Erdoğan ihrama girdi umre yaptı
GÜNDEM Haberi
Erdoğan ihrama girdi umre yaptı

Suudi Arabistan’da resmi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı zamanda ihrama girerek umre yaptı.

Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'nda Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama giren Erdoğan, karayoluyla Mekke'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Mescid-i Haram'a girdikten sonra Kabe'de önce umre tavafını gerçekleştirdi. Merve ve Safa tepeleri arasında umre sayını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, umresini tamamlayarak, Cidde'de bulunan Mescid-i Haram'ın yanında olan Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne intikal etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, umreye giden Türk vatandaşlarının yoğun ilgisi nedeni ile kendisine selam verenlere de el sallayarak karşılık verdi.

Suudi Arabistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da umrelerini gerçekleştirdi.

Erdoğan ve beraberindekiler bugün Medine-i Münevvere'de Hazreti Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescidi Nebevi'yi ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Mekke ve Medine'deki programları sonrasında Riyad'da Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile buluşacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı