Haber Detayı
02 Mart 2015 - Pazartesi 15:45
 
Osman Pamukoğlu bağımsız aday
SİYASET Haberi
Osman Pamukoğlu bağımsız aday

Hak ve Eşitlik Partisi, 7 Haziran 2015′de yapılacak genel seçimlere bağımsız adaylarla girecek HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu İstanbul 3. bölgeden bağımsız aday oldu.

Seçimlere bağımsız aday olarak gireceği için genel başkanlıktan istifa eden Osman Pamukoğlu,  ”Bu bölgede geçen seçimde PKK’nın bağımsız adayı 156 bin oy aldı. Eğer ben 400 bin oy alamazsam ölmüşüm de ağlayanım yok demektir. O zaman ne söylenecek bir söz, ne yapılacak bir şey kalmaz” dedi.

Hak ve Eşitlik Partisi, 7 Haziran 2015′de yapılacak genel seçimlere bağımsız adaylarla girecek. HEPAR, İstanbul, İzmir ve Ankara’da seçime katılacak bağımsız adaylarını belirledi. Adaylar dünden itibaren seçim çalışmalarına başladı.

Osman Pamukoğlu,  Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Çatalca, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenyurt, Silivri, Güngören ve Küçükçekmece’yi kapsayan İstanbul 3. bölgeden aday oldu. Parti tüzüğü gereği de Genel Başkanlık görevini bıraktı. Seçime kadar bu koltukta, Genel Başkan yardımcısı Cazim Gürbüz oturacak.

Pamukoğlu adaylığıyla ilgili şöyle konuştu, “Ben ve bağımsız adaylarımız 1 Mart 2015’den itibaren seçim bölgelerinizde çalışmaya başladık, sahaya düzen partilerin adaylarından 45 gün önce çıktık. Seçime katılacağım İstanbul 3. bölge, PKK’nın bağımsız adayının 156 bin oy aldığı bir bölgedir. Bu bölgeden PKK adayı 156 bin oy alırken, Osman Pamukoğlu kimliği ile en az 400 bin oy alınamıyorsa, ne söylenecek bir söz, ne de yapılacak bir şey kalmadı demektir. Halk dilinde buna ‘Sen ölmüşsün de ağlayanın yok’ denir. Ama bizim gücümüz halka karşı beslediğimiz güvenden ileri geliyor.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı