Haber Detayı
02 Mart 2015 - Pazartesi 15:56
 
Başbakan’dan işsizlere müjde
EKONOMİ Haberi
Başbakan’dan işsizlere müjde

Partisinin grup toplantısında Konuşan Başbakan Davutoğlu, Engelli Vatandaşlara hibe müjdesi verirken, Fidan dikme kampanyası için işsizlere de istihdam müjdesi verdi.

Engelliye 36 Bin TL Hibe

Grup toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu iki müjde birden verdi. Engelli vatandaşlara hibe yardımı yapacaklarını söyleyen Davutoğlu, “Engelli vatandaşlarımızdan kendi işlerini kuranlara 36 bin liraya kadar hibe vermeye kararlaştırdık. Faizsiz kredi falan değil bu. 36 bin liraya kadar hibe” dedi.

120 Bin Kişi İşe Alınacak

Davutoğlu ayrıca şunları da söyledi, “250 milyon fidan dikme kampanyası başlatıyoruz. Bunun için de İŞKUR bünyesinde 6 ay için 120 bin vatandaşımızı istihdam edeceğiz. Ayrıca bir istihdam paketleriyle vatandaşlarımıza müjde vermeye devam edeceğiz. 28 Şubat’ın yıl dönümünde, temayül yoklamaları yapıldı. Diğer partiler kendi iç problemleriyle uğraşırken, AK Parti 7 Haziran’a yürüyor. İlk temayül yoklamalarını yaptık, katılım yüzde 90’ı aştı. Teşkilatımız bu süreci sahiplendi. Her bir bakanımız, genel başkan yardımcımız değişik illerde bulundular. 28 Şubat’ın o karanlık Türkiye’sinden eski Türkiye’sinden Türkiye’yi alıp çıkaran AK Parti kadroları kararlı şekilde yürüyorlar” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı