Haber Detayı
04 Mart 2015 - Çarşamba 11:20
 
Fırat Çakıroğlu ismi yaşayacak
YAŞAM Haberi
Fırat Çakıroğlu ismi yaşayacak

İzmir Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ismi, İzmir’de bir parka verilecek.

Aliağa Belediyesi'nin Mart ayı olağan meclis toplantısında, Milliyetçi Hareket Partisi'nin Belediye Meclis üyelerine gündem dışı verdikleri yazılı önerge ile Aliağa Belediyesi'nin ilçeye kazandıracağı dinlenme Parkı'na 'Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu' isminin verilmesi teklifinde bulundu.

Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları temsilcisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ismini Park'a verilmesini teklif eden MHP grubuna AK Parti'li Belediye Meclis Üyeleri de destek verdi. Öneriye çekimser yaklaşan CHP grubu ise; parka 'Gençlik Parkı' adının verilmesini önerdi. Aliağa Belediye Meclisinde yapılan oylama sonucu; söz konusu parka; 'Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu' isminin verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, konuyla ilgili, “Aileler gözlerinden bile sakındıkları evlatlarını okusunlar diye üniversitelere gönderiyorlar. İşte o gençlerden biri de Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizdir. Yüreğimiz çok buruk, bazen kelimeler kifayetsiz kalabiliyor. Bu noktada ben sevgili kardeşimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun. Allah kimsenin başına böyle bir acı vermesin, bu acının tekrarını bir daha kimseye yaşatmasın. Temennim odur ki; bu son olsun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı