Haber Detayı
05 Mart 2015 - Perşembe 12:55
 
Kılıçdaroğlu, Fuat Avni’nin iddialarına cevap verdi
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu, Fuat Avni’nin iddialarına cevap verdi

Fuat Avni isimli Twitter fenomeni’nin CHP’nin kapatılacağı yönündeki iddiaları doğrulayan Kılıçdaroğlu, “Onunla ilgili bir hazırlık yapıldığını biz çok iyi biliyoruz” dedi.

CNN Türk'e konuşan CHP liderine, 'Fuat Avni' tarafından gündeme getirilen "CHP kapatılacak" iddiası soruldu. “Onunla ilgili bir hazırlık yapıldığını biz çok iyi biliyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, "İddia doğru. Hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını, bir kitabın basıldığını, yakın bir süreç içinde bu kitabın piyasaya sürüleceğini, bütün bunları biliyoruz. Bekliyoruz. Bunların hepsinin hesabını yargıda soracağız" diye konuştu.

"Davutoğlu'nun Haberi Yok"

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Sizden şunu bilmenizi isterim; CHP üzerinden, iktidara yakın bir kanadın, Davutoğlu'nun büyük ölçüde bundan haberi yok, onu da biz biliyoruz. Davutoğlu bypas edilerek bunlar yapılıyor. Bütün bu ayrıntıları biliyoruz. Ben buradan Milli İstihbarat Teşkilatı'na çağrıda bulunuyorum. Bakın adı üstünde, Milli İstihbarat Teşkilatı ülkenin istihbaratı ile ilgili her türlü bilgi sizin elinizde, kişileri izlersiniz vesaire ama milli olmak zorundasınız. Eğer iktidara endeksli bir politika izlerseniz, sizin unvanınız milli olmaz gestapo olur.”

"Doğrudan Erdoğan'a Bilgi Veriyorlar"

Başbakan Davutoğlu'nun çok şeyden haberi olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, bazı bakanların Davutoğlu'nu "pas geçerek" doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdiklerini bildiğini söyledi.

Devletin içinde bir kaos olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, "Devletin iyi yönetilmediğini, neden söylüyorum ısrarla 'başbakanlık koltuğu boş' diye. Bu gerçekler herkes tarafından biliniyor" ifadesini kullandı. Yeri ve zamanı geldiği zaman bildikleri bu bilgilerin hepsini kullanacaklarını ve CHP ile ilgili bu tür iddiaların seçim yaklaştıkça artacağını bildiklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Biz devleti, ne olduğunu bilmiyor muyuz  Devletin çivisi çıkmış vaziyette" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı