Haber Detayı
06 Mart 2015 - Cuma 10:05
 
Bahar geldi sananlar dikkat!
YAŞAM Haberi
Bahar geldi sananlar dikkat!

Bahar havalarına son Hafta sonundan itibaren soğuk ve yağış geri geliyor.

Kar yağışlarının ardından yükselen sıcaklıkla “Bahar geldi” fikrine kapılanlara kötü haber. Hafta sonu itibariyle yurdun büyük bölümünde soğuk ve yağışlı bir hava bekleniyor. Aniden yükselen sıcaklıklarla Bahar havasına kapılan yurtta tekrar yağış ve soğuk hava etkisini gösterecek.

Cuma Günü Trakya’da etkili olacak yağmur, Cumartesi günü tüm ege ve Marmara kıyılarında etkili olacak. Pazartesi gününden itibaren Tüm yurtta yağışlar görülürken, hava sıcaklığının ise 6 ila 10 derece birden düşmesi bekleniyor.

Zirai Don Riskine Dikkat!

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü zirai don olaylarına karşı uyarıda bulundu, Yapılan açıklamada, “Bu gece ve yarın gece meyve ağaçlarının tomurcuklanmaya başladığı, Orta Karadeniz ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan vatandaşlarımızın ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Ege’de Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın da Ege Denizi’nde Fırtına yaşanacağını bildirerek, şu açıklamayı yaptı, “Ege Denizi'nde 06.03.2015 Cuma günü sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğulu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/s) fırtına bekleniyor. Fırtına 07.03.2015 Cumartesi günü ilk saatlerde etkisini kaybedecek.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı