Haber Detayı
06 Mart 2015 - Cuma 15:23
 
Hakan Fidan Medine’ye uçtu
SİYASET Haberi
Hakan Fidan Medine’ye uçtu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MİT Müsteşarlığı’ndan istifa ederek Ak Parti’den aday adayı olan Hakan Fidan’la ne zaman, nasıl görüştüğüne ilişkin ayrıntılar netleşiyor.

Fidan’ın istifa kararını, “Olumlu bakmıyorum” sözleriyle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi arabistan dönüşü gazetecilerin sorusu üzerine, “Onu o göreve ben getirdim. Müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Dolayısıyla tabii ki hâlâ kırgınım” diyerek aynı düşünceleri koruduğunu vurgulamıştı. Habertürk gazetesinde yer alan habere göre Hakan Fidan ile Erdoğan Medine’de bir araya gelmiş.

Yüz Yüze Görüştüler

Uçakta yapılan açıklamadan önce Erdoğan’ın Fidan’la 2 Mart’ta Suudi Arabistan’ın Medine kentinde görüştüğü öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, gazetecilere ifade ettiği kırgınlığını ve tavrını Hakan Fidan’a yüz yüze görüşmesinde de iletti. Yumuşama sinyallerinin de alındığı belirtilen görüşmede Fidan’ın, MİT Müsteşarlığı görevinden ayrılma gerekçelerini ve yaşadığı sıkıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarma imkânı bulduğu belirtildi. Erdoğan ile Fidan, bundan sonraki sürece ilişkin de konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı