Haber Detayı
06 Mart 2015 - Cuma 15:26
 
Baransu’nun eski eşi ifade verdi
GÜNDEM Haberi
Baransu’nun eski eşi ifade verdi

Gazeteci Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur, Pazar günü evinin kömürlüğünden polisler tarafından alınan 3 dosya evrakla ilgili ifade verdi.

Eski eş, Kömürlüğünde bulunan evrakları Baransu’nun koyduğunu ama nereden temin ettiğini bilmediğini söyledi.

Pazar günü tutuklanan Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur, avukatı Murat Sultansu ile birlikte saat 15.00 sıralarında geldiği Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nden, yaklaşık 5 saat sonra, 20.00 sıralarında çıktı. Esra Konur konuşmazken gazetecilere açıklamayı avukatı Murat Sultansu yaptı.

Avukat Su, “2 Mart 2015'te Emniyet'e gelen bir ihbar neticesinde, müvekkilim Esra Konur'un kömürlüğünde evraklar bulunmuş. Bu evrakların Mehmet Baransu'ya mı, yoksa başka kişilere mi ait olduğu konusunda bir ifade için müvekkilimi çağırdılar. Geldik, ifade verdik. Fakat sayın Mehmet Baransu'nun avukatları açma işleminde bulunmadıklarından dolayı, daha sonraki bir güne ertelendi. İfademizi verdik ve gidiyoruz. Bizim buraya getirdiğimiz bir evrak yok" dedi.  

“Evrakları Nereden Temin Etti?"

Eski eşi Esra Konur'a, Terörle Mücadele Şubesi'nde, ele geçirilen evrakları Mehmet Baransu'nun nasıl temin ettiği soruldu. Esra Konur'un, eski eşinin bu evraklara nasıl ulaştığını bilmediğini, fakat evrakların bodruma evlilikleri döneminde eski eşi tarafından konulduğunu söylediği öğrenildi.

Baransu'nun eski eşi Konur'un, ifadesinde, Baransu'nun zaman zaman sessiz ve gizlice esrarengiz kişilerle telefon görüşmesi yaptığına şahit olduğunu, bu durumu kendisine sorduğunda ise "haberle alakalı olarak haber kaynaklarıyla görüşme yaptığını" söyleyerek geçiştirdiğini söylediği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı