Haber Detayı
06 Mart 2015 - Cuma 20:05
 
Erdoğan: Abdullah Gül’ün siyasete girmesi isabetli olur
SİYASET Haberi
Erdoğan: Abdullah Gül’ün siyasete girmesi isabetli olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki yükselişten eski cumhurbaşkanı Gül'ün siyasete dönüp dönmeyeceğine hakkında konuştu.

Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün siyasete dönüp dönmeyeceği ile ilgili bir soruya ''Hayırlı olur, isabetli olur'' diyerek cevapladı.

Erdoğan, Cuma namazı cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, gündemdeki konuları değerlendirdi. Dün Konya'da düşen savaş uçağına ilişkin soru üzerine dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile haftalık olağan görüşmelerini yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi;

"Tabii gündemimizde şüphesiz ki ağırlıklı olarak bu konu vardı. 'Hava Kuvvetleri Komutanımız Azerbaycan'da. Dönüşünden sonra bir bütün teknik değerlendirmesini falan, bütün bunları yapacağız' dediler. Tabii bu konuyla ilgili olarak buradaki hata nedir, ne değildir bunların hepsinin incelemesini yapacaklar. Bu bir pilotaj hatası mıdır, teknik midir yoksa meteorolojik midir? Bütün bunların değerlendirmesini yaptıktan sonra tabii işin nihai kararı verilecektir. Şu anda o karar verilmeden burada bu tür bir şeyi söylememiz yanlış olur ama bu işin değerlendirmeye tabi tutulacağını... Bu uçaklardan elimizde 47 tane var, o çalışmayı yaptıktan sonra nihai karar verilecektir."

“Karar Abdullah beyindir”

Erdoğan, "Seçimler yaklaşırken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir görüşmeniz oldu mu veya olacak mı? Gül'ün adaylığı söz konusu olabilir mi?" sorusunu şöyle cevapladı, "Şu anda tabii adaylık konusu Abdullah Bey'in kendi takdiridir. Ben kendisi ile geçen hafta bir görüşme yaptım. Sayın babası, çok değerli büyüğümüz, biliyorsunuz bir rahatsızlık geçirdi, hastaneye kaldırmışlardı, Abdullah Bey de Kayseri'ye gitmişlerdi. Ben Kayseri'de kendilerini babalarının rahatsızlığı nedeniyle aradım, şifa dileğinde bulundum. Diğer politik, siyasi kararlar tabii ki Abdullah Bey'indir. Bana göre, böyle bir şey için vereceği karar, güzel de olur, hayırlı da olur."

"Siz aktif siyasette yeniden görmek ister misiniz?" sorusu üzerine de Erdoğan, "Dedim işte, isabetli olur, hayırlı olur. Karar, tabii ki Abdullah Bey'indir" karşılığını verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı