Haber Detayı
07 Mart 2015 - Cumartesi 12:38
 
Başbakan: Gül’e hoş geldin deriz
SİYASET Haberi
Başbakan: Gül’e hoş geldin deriz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün siyasete dönmesi hakkındaki soruya, “Hoş geldin deriz” diye cevap verdi.

Abdullah Gül hakkındaki siyasi yorumların artması, Gül’ün tekrar siyaset sahnesine çıkma olasılığını güçlendiriyor. Kulislerde eski Cumhurbaşkanı Gül ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde bir araya gelerek bu konuyu değerlendireceği konuşuluyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York’ta Ritz Carlton otelinden çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu, Abdullah Gül’e milletvekili adaylığı teklifi yapılıp yapılmadığıyla ilgili soruya, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar Ak Parti’de bir önemli görev üstlenmesi ya da AK Parti içinde siyaset yapması, hepimiz için sadece gurur verici bir gelişme olur. Dolayısıyla tabii takdir kendilerinin ama böyle bir girişim için davete bile ihtiyaç yoktur” şeklinde cevap verdi.

Cumhurbaşkanı da “isabet olur” demişti

Dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gül’ün adaylığı hakkında, "Adaylık konusu Abdullah Bey'in kendi takdiridir. Geçen hafta kendisiyle bir görüşme yaptım. Babasının rahatsızlığı sebebiyle aradım şifa dileğinde bulundum. Vereceği karar güzel de olur. Hayırlı olur. İsabetli olur. Ama karar Abdullah Bey'indir." diye konuşmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı