Haber Detayı
07 Mart 2015 - Cumartesi 12:39
 
Türk hakemler de kazanacak
SPOR Haberi
Türk hakemler de kazanacak

Spor camiasında eleştiri konusu olan hakemlerin mesleki çalışma sistemleri “Profesyonel Hakemlik” uygulaması ile düzenleniyor Böylece asli görev olarak hakemlik yapanlar ayda 40 bin TL’ye kadar kazanabilecek.

Avrupa'da birçok ülkede uygulanan profesyonel hakemlik uygulaması sonunda Türkiye'ye de geldi. Türkiye Futbol Federasyonu, üst klasman hakemler Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göcek, Ali Palabıyık, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan ile profesyonel sözleşme imzaladı. Bu isimlerin bundan böyle asli görevleri hakemlik olacak. Diğer işlerini ise part time yapabilecekler.

Profesyonel hakemlik uygulaması ile, TFF'nin profesyonel sözleşme imzaladığı üst klasman futbol hakemleri Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göcek, Ali Palabıyık, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan, ayda üç maç yönettikleri taktirde yaklaşık 40 bin TL gelir elde edecek. Profesyonel sözleşme yapılan hakemler TFF'den ayda 15 bin TL sabit maaş alacak. Süper Lig'de yönettikleri her maç için 5 bin 750 TL alacak olan hakemlere, ayrıca 1000 TL antrenman parası ödenecek.  Bunların yanı sıra, İstanbul’da yönettikleri maçlar için 750 TL, İstanbul dışındakiler için ise 1500 TL harcırah alacaklar.

PROFESYONEL HAKEMLERİN KAZANÇ TABLOSU:

SABİT MAAŞ: 15 BİN TL

MAÇ BAŞI: 5750 TL (SÜPER LİG)

HARCIRAH: 1500 TL- (İSTANBUL:750 LİRA)

İDMAN PARASI: 1000 TL

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı