Haber Detayı
07 Mart 2015 - Cumartesi 15:33
 
Samsung Galaxy S6 ve Edge ilk kez heyecan getirdi!
TEKNOLOJİ Haberi
Samsung Galaxy S6 ve Edge ilk kez heyecan getirdi!

Bilgisayarın ardından insanların günlük yaşamında vazgeçilmez olmaya başlayan Akıllı telefon teknolojisinde firmaların rekabeti de hızla artıyor.

Her geçen gün yenisi çıkan akıllı cihazlarla firmalar bir önceki cihazların eksiklerini tamamlamaya yeni avantajlar sunmaya çalışıyor. Fakat her modelde kullanıcının ihtiyaç ve zevkine göre artılar ve eksiler var. İşte avantajları ve dezavantajları ile birkaç akıllı cihazın karşılaştırılması:

Akıllı telefonların en büyük dezavantajı olan şarj sıkıntısını büyük ölçüde azaltacak bir cihaz. Şarjın 10 dakikada yüzde 40 doluyor olması tercih edilmesi için büyük avantaj. Ancak altı çizilmesi gereken nokta Samsung’un sıfırdan yeni bir cihaz yaratmaya cesaret etmesi... Tasarımdan yazılıma yepyeni bir telefon var karşımızda.

HTC ONE M9

Ön kamera avantajı

M9, öncülü M8’e büyük bir yenilik getirmediği için eleştiriyi hak etmekle birlikte güçlü olduğu alanlarda hâlâ rakipsiz. Ultrapiksel teknolojisinin ön kameraya alınması selfie çekenler için avantaj. BoomSound hoparlörlerle müzik konusunda rakiplerinin önüne geçiyor. S6’nın aksine microSD ile hafıza alanını genişletmek daha esnek bırakılmış.

SONY EXPERIA Z3

Dayanıklı bataryada avantaj

Z3’ün bir süredir piyasada olması fiyat avantajı sağlıyor ve bu durum müşteriler için belirleyici bir nokta. Ancak bugün özelinde değerlendirdiğimizde Z3’ün yeni cihazlar etrafında yaratılan heyecanın gölgesinde kalmak gibi bir handikapı mevcut. Yine de batarya ömrü performansına göre Z3’ün eline su dökecek cihaz yok diyebiliriz ferah ferah.

iPHONE 6

İLLE DE APPLE OLSUN!

iPhone 6 halen piyasadaki en iyi fotoğraf makinelerinden birine sahip. iOS ekosistemini ve Apple çizgisini kendine yakın bulanlar için tek seçenek. Batarya hariç tüm Android telefonlarla güreşecek mücadeleci bir telefon üretmek iPhone’ların en çok kazandıran telefon olmasına yetiyor.

2014'TE EN ÇOK SATAN TELEFONLAR

1- SAMSUNG 307 MİLYON: Android sevdalıları aldı.

2- APPLE 191 MİLYON: Klasikleri sevenler aldı.

3-LENOVO 81 MİLYON: İki büyükten sıkılanlar aldı.

4- HUAWEI 68 MİLYON: Çinliler aldı.

5- LG 57 MİLYON: Makul fiyat arayanlar aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı