Haber Detayı
24 Ağustos 2016 - Çarşamba 22:04
 
Biden: Türkiye'ye desteğimiz mutlaktır ve hiçbir şekilde sarsılmaz
ABD Başkan Yardımcısı Biden, "ABD, müttefikimiz Türkiye'yi desteklemektedir. Bizim desteğimiz mutlaktır ve hiçbir şekilde sarsılmaz." dedi.
GÜNDEM Haberi
Biden: Türkiye'ye desteğimiz mutlaktır ve hiçbir şekilde sarsılmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, "ABD, müttefikimiz Türkiye'yi desteklemektedir. Bizim desteğimiz mutlaktır ve hiçbir şekilde sarsılmaz." ifadelerini kullandı.

Biden, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak, "Bu darbe girişimi sadece Türk hükümetine değil, Türk halkına karşı yapılmış bir saldırıydı ve bu ülkedeki en önemli değerlere yapılmış, çok şiddet içeren bir ihanetti. (Bunlar) Küçük bir grup, esasında korudukları insanlara hizmet etme yemini etmiş bir gruptu." dedi.

"Özür dilerim, keşke daha önce gelebilseydim"

Darbe girişiminin hemen ardından Türkiye'ye gelmemesiyle ilgili olarak Biden, "Amerikan halkı sizin yanınızda. Barack Obama ilk arayanlardandı. Özür dilerim, keşke daha önce buraya gelebilseydim" dedi.

"Türk sınırı Türkiye tarafından kontrol edilmeli"

Biden, DAEŞ'e yönelik Fırat Kalkanı operasyonuyla ilgili, "Şuna güçlü bir şekilde inanıyoruz ki Türk sınırı Türkiye tarafından kontrol edilmeli." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Biden:, Türkiye'ye, desteğimiz, mutlaktır, ve, hiçbir, şekilde, sarsılmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı