Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 21:39
 
Bu sözler Başbakanlık,Dışişleri Bakanlığı yapmış birine asla yakışmamıştır.
Eski Başbakanlardan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun HDP’li belediye Başkanlarının görevden alınmasını eleştirmesi çok talihsiz bir açıklamadır.
GÜNDEM Haberi
Bu sözler Başbakanlık,Dışişleri Bakanlığı yapmış birine asla yakışmamıştır.

BASIN AÇIKLAMASI

Eski Başbakanlardan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun HDP’li belediye Başkanlarının görevden alınmasını eleştirmesi çok talihsiz bir açıklama olup, Terör sevicilerine ve destekçilerine açıkça verilmiş bir destektir. Bu açıklama siyasi kaygılarla yapılmış talihsiz bir açıklamadır.
HDP’li belediye Başkanlarının görevden alınması tamamen hukuk çerçevesi içinde yapılmıştır. Bu belediye Başkanlarının PKKCK’ya hizmet ettiğini, devletimizin kaynaklarını PKK’ya aktardıklarını en iyi bilen kişi Sayın Ahmet Davutoğlu’dur.
Sayın Ahmet Davutoğlu bu açıklaması İle biz Şehit Ailelerini üzmüş, incitmiş ve rencide etmiştir. Sayın Ahmet Davutoğlu bu sözleriyle Yasin Börü’nün katillerine, Aybüke Öğretmenin katillerine, Ayaz ve Nupelda’nın katillerine destek vermiştir. Bu açıklama vatansever olarak tanıdığımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun vatanseverliğine gölge düşürmüş, PKK sempatizanlarını sevindirmiştir. Bu talihsiz açıklamayı kınıyoruz.
Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bu açıklaması Terör operasyonlarına destek veren sözde Akademisyenlerin açıklamasından farksız olmuştur.HDP’li belediye başkanları her yönüyle PKK ya aleni şekilde destek verirken, Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bunu görmemesi çok büyük bir talihsizliktir.
Sayın Ahmet Davutoğlu daha net ifadeler kullanmalıdır. HDP’li belediye Başkanlarının tutum ve davranışları doğru ise o zaman bölgede PKK’ya karşı yapılan operasyonlar mı yanlış ? Devletimizin PKK’lılara karşı yaptığı uygulamalar mı yanlış? Çünkü bizim nazarımızda PKK ne ise, PKK’ya destek verenlerde aynıdır. Bu sözler asla bu ülkede Başbakanlık yapmış, Dışişleri Bakanlığı yapmış birine asla yakışmamıştır. 

Ziya SÖZEN 
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, sözler, Başbakanlık,Dışişleri, Bakanlığı, yapmış, birine, asla, yakışmamıştır., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı