Haber Detayı
31 Ağustos 2016 - Çarşamba 09:25
 
Bu Yıl Kurbanlıklar Cep Yakacak
Besiciler bu yıl artan maliyetlerden dolayı hayvanları geçtiğimiz yıla oranla daha yüksek fiyatla satmak zorunda kaldıklarını söylüyor.
YAŞAM Haberi
Bu Yıl Kurbanlıklar Cep Yakacak

Rizeʹde bu yıl Derepazarı İlçesi sınırları içerisinde oluşturulan Kurban Pazarıʹna kurbanlıklar getirilmeye başlandı.

Doğu Bölgesiʹnden besiciler kurbanlık hayvanlarını Rizeʹye getirmeye devam ederken, besiciler bu yıl artan maliyetlerden dolayı hayvanları geçtiğimiz yıla oranla daha yüksek fiyatla satmak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Besiciler yaptıkları açıklamada, "Yem fiyatları, nakliye bedelleri ve çadır kiraları arttı. Geçtiğimiz yıl belediyeye 3 bin 500 TL öderken, bu yıl 5 bin TL ödedik. İster istemez artan bu maliyetler fiyatlara yansıyor. Yeni geldik. Şu an satışlar düşük. Ancak kurbanlık almak için gelenler bizden geçtiğimiz yıl ki fiyatlarda kurbanlık almak istiyor. Bu mümkün değil. Onlar bize, biz onlara dert yanıyoruz" dediler.Kurbanlık hayvan almak için pazara gelen Rizeliler de fiyatların yüksekliğinden dert yandı. Şu ana kadar pazara gelen en büyük kurbanlık hayvan ise Kars ilinden geldi. Yaklaşık 800 kilo olan kurbanlık için yetiştiricisi 15 bin TL istiyor.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Bu, Yıl, Kurbanlıklar, Cep, Yakacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı