Haber Detayı
27 Ekim 2015 - Salı 10:56
 
CHP Genel Merkezi'ne silahlı saldırı
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, plakası bilinmeyen bir araç CHP Genel Merkezi önünden geçerken 5 adet kurşun sıkıldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
CHP Genel Merkezi'ne silahlı saldırı

Ankara’da CHP Genel Merkezi önünden geçen siyah renkli bir otomobilden 5 el ateş açıldı. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Siyah renkli bir aracın arka koltuğundaki birisi 19.15 sularında camı açıp 5 el ateş ediyor. Sıradan bir olay gibi de değerlendirmek istemiyoruz ama sakinliğimizi muhafaza edeceğiz. Bu tür saldırılar bizi yıldırmaz Zerre kadar geri adım attırmaz. Emniyet mensupları  bu olayı 24 saat içerisinde çözeceklerini ifade ettiler" dedi.

Valilikten açıklama

Ankara Valiliğinden, CHP Genel Merkezinin bulunduğu caddede havaya ateş açılmasının ardından, olayın faili veya faillerinin tespit edilmesi için incelemelerin titizlikle yürütüldüğü bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 19.15 civarında CHP Genel Merkezinin bulunduğu Anadolu Bulvarı'ndan geçen araçtan 4 el ateş açıldığı ihbarı alındığı, bunun üzerine ilgili ekiplerin olay yerine yönlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Ekiplerimiz tarafından araç ve fail veya failleri tespit etmek için incelemeler titizlikle yürütülmektedir" ifadesine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Genel, Merkezi'ne, silahlı, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı