Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 15:13
 
Darbe Gecesinde Felakete Engel Oldular!
FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu gece Polatlı'dan Ankara'ya yola çıkan ve füze bataryalarını taşıyan askeri araçları durduran polis müfettişi Akın Kılavuz ile beraberindeki polislerin, 85 askeri personeli teslim aldığı ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Darbe Gecesinde Felakete Engel Oldular!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe teşebbüsünde bulunduğu gece Polatlı'dan Ankara'ya gelmek üzere yola çıkan ve bir kısmı füze bataryalarını taşıyan askeri araçları durduran polis müfettişi Akın Kılavuz ile beraberindeki polislerin, vatandaşların da desteğiyle 85 askeri personeli teslim aldığı ortaya çıktı. 

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, FETÖ üyelerinin darbe girişiminde bulunduğu gece 00.30'da Bölge Trafik Müdürlüğüne bağlı ekipler, Polatlı'daki Topçu ve Füze Okulu Komutanlığından çıkış yapan 17 askeri aracın Eskişehir yolu üzerinden kente geldiğini tespit etti. Bunun üzerine telsiz anonsları ile bölgeye yakın polislerden yolun kesilmesi ve trafiğin durdurulması için yardım istendi. 

Polis başmüfettişi Akın Kılavuz ile Yapracık ve Turkuaz sitelerinde oturan ve göreve çağrılan polis memurları telsiz anonslarının ardından Eskişehir yoluna gitti. Kılavuz ve beraberindeki polislerin trafiği durdurması üzerine sivil araçlar arasında kalan askeri araçlar daha fazla ilerleyemedi. 

Vatandaşların da yardımıyla ikna edilerek askeri araçlardan indirilen biri binbaşı, dördü üsteğmen, 55'i astsubay ve uzman, 25'i erbaş olmak üzere toplam 85 askeri personel, araçlarıyla birlikte yol kenarındaki bir benzin istasyonuna alındı. 

Olay anına ilişkin görüntülerde, rütbeli bir subaydan emir alan askerlerin, silahlarındaki şarjörleri çıkartarak kütüklüklerine yerleştirdiği görüldü. 

Polis başmüfettişi Akın Kılavuz tarafından teslim alınan askeri personel, gözaltına alınarak emniyete götürüldü. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darbe, Gecesinde, Felakete, Engel, Oldular!,
Yorumlar
Haber Yazılımı