Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 21:35
 
ENFLASYONLA TAVİZSİZ MÜCADELE DEVAM ETMELİ
Ekim 2019 enflasyon rakamlarını değerlendiren ORSİAD Başkanı Levent Çamur, oranların beklentilere paralel geldiğini söyledi, “Kalıcı düşüşün sağlanması için enflasyonla mücadeleden asla taviz verilmemelidir” dedi.
EKONOMİ Haberi
ENFLASYONLA TAVİZSİZ  MÜCADELE DEVAM ETMELİ

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çamur, Türkiye İstatistik Kurumu Ekim 2019 enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Mevsimsel baz etkisiyle ekim ayı enflasyon rakamının yüzde 8,55 olarak açıklandığını anımsatan Başkan Çamur, enflasyondaki düşüşün sevindirici olduğunu söyledi, “Kalıcı düşüş için hedeflerden ve mücadeleden taviz verilmemeli” dedi. Enflasyondaki düşüşü gerçekçi bulmayanlara, “Fiyat artış hızı” uyarasında bulunan Başkan Çamur, “Enflasyondaki düşüş fiyatlardaki düşüş anlamına gelmemektedir. Artış hızının yavaşlaması anlamına gelmektedir” diye konuştu.

Yüzde 8,55’lik enflasyon oranının hala dünya ortalaması için yüksek olduğunu da kaydeden Levent Çamur, tek haneye kalıcı düşüş için tüm kesimlere görev düştüğünü vurguladı. Başkan Çamur şöyle devam etti:

 “Enflasyon ne yazık ki ülkemizin nitelikli büyümesini, gelişmesini, ekonomimizdeki dinanizmi sekteye uğratmaktadır. Dolayısıyla mücadelede topyekün hareket edilmelidir. Yerli üretimi teşvik, katma değeri yüksek ürünlerin üretimindeki artış, tarım ve hayvancılıkta yapılacak yapısal reformlar, enflasyonla mücadelenin en önemli ayakları olacaktır. Sanayi kesiminde yer alan biz üreticiler, dün olduğu gibi bugün de yarın da yatırımdan, üretimden vazgeçmeyecek, ülkemize inanmaya, yarınlara güvenle bakmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENFLASYONLA, TAVİZSİZ, , MÜCADELE, DEVAM, ETMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı