Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 13:27
 
Erdoğan: Eğitim ve öğretimin içeriğinde devrim yapacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretimin altyapısında gerçekleştirdiğimiz devrimi içeriğinde de hayata geçireceğiz." dedi.
SİYASET Haberi
Erdoğan: Eğitim ve öğretimin içeriğinde devrim yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, İstanbul’da yapımı tamamlanan 80 okul ve 59 okul spor salonunun açılış töreninde konuşuyor.

Elde edilen başarıların önemli olduğunu fakat buna rağmen eğitim ve kültür konusunda tam istedikleri seviyeye henüz ulaşamadıklarını belirten Erdoğan, "Milletimizin evlatlarına iyi bir eğitim-öğretim vermek için yaptığı fedakarlığın büyüklüğü karşısında bulunduğumuz yer olmamız gereken yer değildir." dedi.

"Eğitim ve öğretimin içeriğinde devrim yapacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretimin altyapısında gerçekleştirdiğimiz devrimi içeriğinde de hayata geçireceğiz." ifadesini kullandı.

"Geleceğimizin teminatı olarak göremeyiz"

Erdoğan, "Tarihini hiç bilmeyen veya yanlış bilen, kültürünün zenginliğinden bihaber, medeniyetinin ışığından nasibini almamış bir gencimizi geleceğimizin teminatı olarak göremeyiz." şeklinde konuştu.

"Nerelerden nerelere geldik"

Türkiye'nin büyüdükçe, geliştikçe, güçlendikçe karşısuna çıkan sorunların mahiyetinin ve çapının da ona göre değiştiğini vurgulayan Erdoğan, "işimiz kolay değil, nerelerden nerelere geldik." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletine ve devletine ihanet eden hiç kimsenin irapta mahalli yoktur, sözünü etmeye bile değmez bunlar. Maalesef, bu tür kötü örneklere çevremizde rastlayabiliyoruz. Mesela geçtiğimiz günlerde, üstelik de milletvekili sıfatı taşıyan bir tanesi, bizim uluslararası yatırımcıları ülkemize davet etmemize, 'Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği yok' diye mesajla cevap vermiş. İşte bu tam bir kötü örnektir."

"3 bin 872 terörist etkisiz hale getirildi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda 3 bin 872 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Eğitim, ve, öğretimin, içeriğinde, devrim, yapacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı