Haber Detayı
19 Ağustos 2016 - Cuma 23:41
 
Genelkurmay Başkanı Akar'dan şehit ailesine ziyaret
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Bitlis'in Hizan ilçesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Üsteğmen Ömer Bozkurt'un ailesine taziye z
GÜNDEM Haberi
Genelkurmay Başkanı Akar'dan şehit ailesine ziyaret

Orgeneral Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile Sincan Plevne Mahallesinde oturan şehit Bozkurt'un babası Hacı Musa Bozkurt'un evinin arka bahçesinde kurulan taziye çadırında, şehidin yakınları ile bir araya geldi.

Şehidin babası ile sohbet eden Orgeneral Akar, yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

Ülkenin birliği, beraberliği için silahlı kuvvetlerin, emniyet güçlerinin, jandarmanın, polisin, korucuların omuz omuza, gece gündüz demeden "Ölürsem, şehit kalırsam gazi olurum" düsturu ile mücadeleyi büyük bir fedakarlık ile sürdürdükklerini belirten Orgeneral Akar, "Ülkemizin güvenliği için yapılması gereken neyse bugüne kadar silahlı kuvvetlerimiz yaptı. Bundan sonra da aynı azimle, aynı kararlılıkla yapmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

"Üstesinden geleceğiz"
"15 Temmuz'da asker elbisesi giymiş bazı hainler tarafından ülkemize, milletimize, devletimize, bayrağımıza, sancağımıza kast edildi" ifadesini kullanan Orgeneral Akar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunlar Türk Silahlı Kuvvetlerinin şanlı tarihine maalesef kara bir leke sürdüler. Bunu hep birlikte milletçe çalışmak ve her türlü gayreti göstermek sureti ile silahlı kuvvetler ve güvenlik güçleri olarak üstesinden geleceğiz. Burada Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bayrağına, sancağına, devletine, milletine, bu milletin değerlerine sahip, bu milletin yüksek hedeflerine inanmış demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanmış gerçek evlatları ile bu hainlerin hiçbir alakası, ilgisi yoktur. Bunu da siz milletimiz, halkımız çok açık bir şekilde gördünüz ve gördüğünüzü de belli ettiniz. Şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri millet için vatan için kendisine verilen görevle alakalı yapılması gereken her şeyi yapmakta. Peygamber ocağı bilinci ile silahlı kuvvetler, kendisine yüklediği sorumluluklarının farkındadır. 'Ölürsek şehit, kalırsak gazi' diye, gece gündüz mücadelemizi sürdüreceğiz. Allah bizleri utandırmasın."

Şehitlerin kanının yerde kalmadığını ve kalmayacağını belirten Orgeneral Akar, "Silahlı kuvvetler, emniyet ve güvenlik güçleri yapılması gereken neyse yaptı, yapmaya devam edecek." dedi.

Okunan duaların ardından şehidin evinden ayrılan Genelkurmay Başkanı Orgenerel Akar, sokakta kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.
 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Genelkurmay, Başkanı, Akar'dan, şehit, ailesine, ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı