Haber Detayı
06 Ağustos 2016 - Cumartesi 07:48
 
Kılıçdaroğlu Yenikapı'da yapılacak mitinge katılacak
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Böke, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 7 Ağustos'ta İstanbul Yenikapı'da yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılacağını bildirdi.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu Yenikapı'da yapılacak mitinge katılacak

 CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde olağanüstü toplandı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, toplantının ardından yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde CHP'li milletvekilleri hangi gerekçeyle TBMM'de bulunduysa, aynı gerekçelerle 7 Ağustos'ta yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılacaklarını belirtti. 

Milletvekilleri, il başkanı ve grup başkanvekilleriyle mitinge katılacaklarını ifade eden Böke, şunları kaydetti: 

"Kamuoyunun yaptığı çağrılar dikkate alınarak bugün MYK'mız detaylı bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirmeler sonucunda, Sayın Genel Başkanımızın mitinge katılmasına karar verilmiştir. Demokrasiye olan bağlılığımız, hukukun üstünlüğüne olan ihtiyaç ve inancımız, şehitlerimize duyduğumuz sonsuz saygı sebebiyle verdiğimiz kararlarda, kararlılığımız devam etmektedir. Sayın Genel Başkanımız ayrıca birazdan Sayın Başbakanı arayarak, kararla ilgili görüşlerini kendisiyle detaylı biçimde paylaşacaktır." 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu, Yenikapı'da, yapılacak, mitinge, katılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı