Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 13:53
 
Milletimiz 'ülkemizi bu sapıklara bırakmayacağız' demiştir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz 15 Temmuz'da mesajını açık ve net bir şekilde vermiştir, 'bizim bu ülkeden başka vatanımız yoktur ve bu ülkemizi de bu sapıklara bırakmayacağız' demiştir." dedi.
GÜNDEM Haberi
Milletimiz 'ülkemizi bu sapıklara bırakmayacağız' demiştir

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde oda ve borsa başkanları ile istişare toplantısında yaptığı konuşmada, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "15 Temmuz bu milleti bayraksız, vatansız, milletsiz, devletsiz bırakma girişimidir. Çünkü bu girişimde bulunan ihanet şebekesinin ne millet ne bayrak ne vatan ne devlet diye bir derdi yoktur." dedi. 

Erdoğan, "Milletimiz 15 Temmuz'da sadece bu terör örgütüne değil aynı zamanda benzer niyetlere sahip, benzer yöntemlere başvurmak isteyen herkese mesajını açık ve net bir şekilde vermiştir. Ne demiştir milletimiz; 'bizim bu ülkeden başka vatanımız yoktur ve bu ülkemizi de bu sapıklara bırakmayacağız' demiştir." ifadelerini kullandı. 

-"Sapkın bir örgütle karşı karşıyayız"


"Örgütlendikleri 160 ülkenin tamamını da güya vatan kabul ediyorlar. Eninde sonunda oraları da ele geçireceklerini söyleyecek kadar bu konuda öz güven sergilemeye çalışıyorlar." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: 

"Amerika'yı da ele geçirecekler. Öyle diyorlar. Ve bunu da oraya yerleşmek suretiyle, 'işte bak oradan bu işi yönetiyoruz', hava bu. Bu bakımdan sadece itikadi olarak değil, milli olarak da sapkın bir örgütle karşı karşıyayız. Türkiye'ye sıkı sıkıya sahip çıkamazsak, diğer iddialarımızı, diğer hedeflerimizi, diğer projelerimizi zaten hayata geçiremeyiz. Onun için meydanı ne FETÖ'ye ne PKK'ya ne DAİŞ'e ne de başka terör örgütlerine, ihanet çetelerine asla bırakmayacağız." 

-"Bu süreci devam ettirmek durumundayız"


"FETÖ'ye aktarılan her kuruş, bu millete sıkılmak üzere namluya sürülmüş bir mermidir. Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Bunlar Allah'ı istismar ederek milleti aldattılar, ilmi istismar ederek milleti aldattılar ve milleti 'himmet' diyerek soydular soğana çevirdiler. Şimdi her şey meydana çıkıyor, daha çok şeyler çıkacak. Daha noktayı koymuş değiliz, bu bir virgüldür, daha devam ediyoruz. Rehavet yok, gevşemek yok, kararlı bir şekilde bu süreci devam ettirmek durumundayız." dedi. 

Erdoğan, "Bu yapının her okulu, her dersanesi, her evi birer terör yuvası, her şirketi, her derneği, her vakfı birer terör organizasyonudur. Bu hain yapıyla ve mensuplarıyla ilgili olarak hala 'ama, fakat' diye başlayan cümleler kurmayı sürdürenler, benim indimde gönlü onlarla birlikte olanlardır." diye konuştu. 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün finans bağlantılarının da açığa çıkarılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Şu anda yakalananlar, buz dağının görünen yüzü. Diğerleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. Şüphesiz bu örgütün bir de iş dünyası ayağı var. En güçlü oldukları yer belki de orası. Çünkü kuraldır, finansı olmayan hiçbir proje başarıya ulaşamaz. Bu eli kanlı örgütün iş dünyası içindeki tüm bağlantılarını, tüm düzenini, tüm akarlarını tamamen kesmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı. 

-"Pensilvanya'yı tanrılaştırıyorsun"


Erdoğan, "Çıkıyorlar sıkılmadan, utanmadan, güya önünde de bakıyorsun bir kariyeri var, 'O bize şah damarından daha yakın' diyor. Kim için diyor? Pensilvanya'daki için. Be dangalak, be şarlatan, Allah ayetinde ne buyuruyor, 'Ben size şah damarınızdan daha yakınım' diyor. Bize şah damarından yakın olan Rabbimizdir, başka kimse yok. Bu bir şirktir, bu bir küfürdür. Niye? Çünkü Pensilvanya'yı tanrılaştırıyorsun." dedi. 

-"FETÖ'nün Günah Galerisi diye bir kitap yayınlayın"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yazdığı kitaplarla ilgili, "Sözde kitaplar yazıyormuş, sözde eserleri varmış, artık ne tür intihaller yapıldığını bilemem ama çok intihaller olduğu belli. Diyanet İşleri Başkanımıza da bir ara söyledim. 'Bunun sözde eserlerini Din İşleri Yüksek Kurulumuza verin de bunları şöyle A'da Z'ye incelesinler, inceletsinler. Bu kitapların içerisinde, birçok bizim dinimizle bağdaşmayan ifadeler var. Ve ondan sonra da FETÖ'nün Günah Galerisi diye bir kitabı siz yayınlayın.' Ve burada bütün gerçekleri ortaya serilsin." ifadelerini kullandı. 

-"Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum"


7 Ağustos'ta yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılmasını istediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum. Onlar da bir heyetle katılacaklarını şu anda açıklamış durumdalar. Öyle zannediyorum ki durumu tekrar gözden geçirir ve onlar da Pazar günü Yenikapı'da olma kararını verirler." değerlendirmesinde bulundu. 

-"Darbe yasalarıyla bu ülkeyi idare edemeyiz"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz hala 50'li yılların yasalarıyla bu ülkeyi idare edemeyiz, darbe yasalarıyla bu ülkeyi idare edemeyiz." dedi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Milletimiz, 'ülkemizi, bu, sapıklara, bırakmayacağız', demiştir,
Yorumlar
Haber Yazılımı