Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 10:34
 
Şehit ve Gazi ailelerinden Cumhurbaşkanına teşekkür
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği -yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay sınırına giderek askere moral vermesi nedenin önemine vurgu yaptı.
GÜNDEM Haberi
Şehit ve Gazi  ailelerinden Cumhurbaşkanına teşekkür

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas GÜNDÜZ, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Gerek Zeytin Dalı harekatında, gerekse son zamanlarda Doğu ve Güneydoğuda Terörle mücadelede verdiğimiz Şehitlerimizin acısı yüreğimizi yakmakta iken, bu operasyonlarda misliyle Teröristlerin öldürülmesi, Şehitlerimizin kanının yerde kalmaması acımızı bir nebze olsun hafifletmiştir.

Bunların yanı sıra Ülkemizde her kesimden insanların Operasyonları yürüten askerlerimize sahip çıkması Ordu-Millet dayanışmasının gösterilmesi biz Şehit Aileleri ve Gazilerini ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu dayanışma örnekleri ve ordumuzu sahiplenme duygusu ordumuzun moral ve motivasyonunu artırmıştır.

Geçen hafta Siirt’te 6 güvenlik korucumuzun hain ve alçakça Şehit edilmesi olayından dolayı yüreğimizdeki acı tazeliğini korurken, dün Ordumuza destek vermek amacıyla Sanat, Spor ve Basın camiasından yüzlerce kişinin Hataya gitmeleri, orda askerimizi ziyaret edip moral vermeleri bizi çok mutlu etmiş, acılarımıza bir nebze olsun derman olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkomutan sıfatıyla üstüne askeri üniforma giyerek, yanına Genelkurmay Başkanı, Bakanları ve Kuvvet Komutanlarını alarak sınır birliklerini ziyaret etmesi, dosta güven, düşmana korku vermiş, adeta İşte Ordu, İşte Millet, işte Komutan dedirtmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu kararlı tavrı ve dik duruşu vatan uğruna gözlerini kırpmadan Şahadete yürüyen askerimize, polisimize ve Güvenlik Korucularımıza moral ve motivasyon olmuştur. Başkomutan sıfatı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın ordusunu sahiplenmesi, Ordumuzun milleti ile bölünmez bir bütün olduğunun mesajını bütün dünyaya vermiştir. Bu mesaj yarınlarımıza daha umutlu bir şekilde bakmamıza vesile olmuştur. Bu mesaj ülkemizi bölmeye parçalamaya çalışan içimizdeki ve dışardaki Fransızlara çok güzel bir ders niteliği taşımaktadır. Bu mesaj Kandil’e, Pensilvanyaya içteki ve dıştaki bütün teröristlerin dizlerinin titremesine vesile olmuştur. Bu Fransızlar bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Başkomutanı, Hükümeti, Ordusu ve Milleti ile bölünmez bir bütündür ve bunu bölmeye, parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizi bölmeye, parçalamaya yeltenenler, tarihte olduğu gibi çok ağır bedeller ödemek zorunda kalacaklardır.

Biz Şehit Aileleri ve Gazileri olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdiği bu dik duruş ve ordumuzu sahiplenme  duygusundan dolayı kendisine teşekkürü borç biliyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde Ordumuza moral ve motivasyon sağlamaya çalışan Sanatçılar, Sporcular, Gazeteciler ve toplumun diğer kesimlerindeki duyarlı davranan herkese teşekkür ediyor, Şükranlarımızı sunuyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, ve, Gazi, , ailelerinden, Cumhurbaşkanına, teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı