Haber Detayı
16 Temmuz 2016 - Cumartesi 11:10
 
TSK'dan İlk Açıklama: Darbe Önlendi. 90 Şehit Var
Genelkurmay Başkanvekili Orgenaral Ümit Dündar yaptığı açıklamada, 104 darbecinin öldürüldüğünü söyledi.
GÜNDEM Haberi
TSK'dan İlk Açıklama: Darbe Önlendi. 90 Şehit Var

Dündar'ın açıklaması şöyle; Genelkurmay karargahında ve diğer birimlerdeki çok sayıda komutan darbeciler tarafından ele geçirilerek bilinmeyen yerlere götürülmüşlerdir. Ankara ve İstanbul yanında çeşitli şehirlerimizde devleti ele geçirmeye yönelik faaliyetler gözlenmiştir. Bu durum darbecilerin medya ile giriştiği algı operasyonunu kısa sürede çökertmiştir. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız ve TBMM, TSK ile tam bir dayanışma içinde demokrasinin ve hukukun yanında yer alarak bu darbe girişimini önlemiştir.

 Milletimiz sokaklara inerek, tankların önüne geçerek demokrasimize ve cumhuriyete sahip çıkmışlardır. Gereken önlemler süratle alınarak sürecin önü kesilmiştir. Devletin ve milleti ele ele verip bu darbe girişimi akamete uğramıştır. Ancak Türkiye maalesef kendi meclisini bombalayan bir grubun cinnetine şahit olmuştur. Silahları kendisine çevirenlerin alçaklığını bu millet asla unutmayacaktır. Milletimizin her bir ferdine şükranlarımızı sunuyoruz. 90 şehidimiz vardır maalesef. 1563 asker tutuklandı, 104 kişi çatışmalarda ölü ele geçirildi.

Darbe girişiminde 41'i polis, 2 asker 90 şehidimiz var.

TSK demokratik hukuk devletinde olması gerektiği gibi milletin hizmetinde olmaya devam edecektir. Türkiye bu ihanet teşebbüsünün üstesinden gelerek demokrasiye bağlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Şu an temas kuramadığımız komutanlarımız içinde Veysel Kösele de var. (Donanma Komutanı Oramiral Kösele’nin rehin tutulduğu iddia edilmişti)

Kaynak: Editör:
Etiketler: TSK'dan, İlk, Açıklama:, Darbe, Önlendi., 90, Şehit, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı