Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 13:06
 
Ziya Sözen'den İçişleri Bakanı Soylu'ya Destek!
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, yardım kampanyaları engellenen CHP'li Belediyelerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun üzerine gitmelerine tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Ziya Sözen'den İçişleri Bakanı Soylu'ya Destek!

Szen yaptığı açıklamada, Soylu'nun yıpratılmaya çalışıldığını elirterek şunları syledi, "Ortalıkta dolaşan bilgi kirliliği üzerinden bir takım art niyetliler yanlış algı oluşturarak yalan yanlış bilgilerle İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu yıpratmaya çalışıyorlar. 

İçişleri Bakanlığı yardım toplamayın, bağış almayın demiyor.Bunu yaparken bütün özel ve tüzel kişiler, dernekler, vakıflar, odalar, yerel yönetimler  il bazında valilerden ,Türkiye genelinde ise İçişleri Bakanlığından izin alınması gerekiyor diyor.Bu yeni birşey değil.Bu zaten var olan bir düzenlemeydi. 
Bu izinler verilirken, Kişi, kuruluş, vakıf, dernek, yerel yönetimlerin siyasi görüşlerine bakılmaz. Bu resmi izinler herkes için geçerlidir. Resmi izinlerin gerekliliğini yerine getiren herkese yardım toplama bağış toplama izni verilir. 
Konuyu saptırarak, yalan yanlış bilgiler yayarak bir yere varamazsınız. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ziya, Sözen'den, İçişleri, Bakanı, Soylu'ya, Destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı