Haber Detayı
26 Mart 2018 - Pazartesi 21:29
 
Ziya Sözen:Korucularımız bölgenin canlı hafızası konumundadırlar.
Güvenlik Korucularımız askerimizin ve polisimizin görev aldığı her yerde görev almakta ve ciddi başarılara imza atmaktadırlar.
GÜNDEM Haberi
Ziya Sözen:Korucularımız bölgenin canlı hafızası konumundadırlar.

BASIN AÇIKLAMASI...

1985 yılından bu yana Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da devam etmekte olan Güvenlik Koruculuğu sistemi devletimizin Terörle ve teröristle mücadelede aldığı en önemli karardır.
Güvenlik Korucularımız daha önce sadece kendi köylerini korurken, son bir kaç yıldır kendi köylerini korumanın yanı sıra askerimizin ve polisimizin görev aldığı her yerde görev almakta ve ciddi başarılara imza atmaktadırlar.
2015 yılında PKK’nın bölgede başlattığı çukur eylemlerindeki meskun mahal operasyonlarında korucularımız Sur, Nusaybin, Cizre, Şırnak Merkez, Hakkari Merkez ve Yüksekova’da askerimiz ve polisimizle beraber görev alarak Şehit ve Gazi vermişlerdir.
Kanun Hükmünde kararname ile artık sınır Dışı operasyonlarada katılabilen güvenlik korucularımız halen devam etmekte olan Zeytin Dalı harekatında 240 kişi ile yer almaktadırlar.
Asker ve polisimiz sürekli tayin olurken korucularımız yıllarca bölgede aralıksız görev aldıklarından adeta bölgenin canlı hafızası konumundadırlar.

1800 Şehit veren Güvenlik Korucularımızdan Şehit olanların Ailelerine ve Gazi olanlara Devlet Övünç Madalyası ve Beratının verilmemesi bizleri son derece üzmüştür, incitmiştir. Askerle ve Polisle omuz omuza Teröristlere karşı mücadele vermemize rağmen Asker ve Polisimizden Şehit olanların Ailelerine ve Gazilerin kendilerine verilen Devlet Övünç Madalyasının bizlere verilmemesi bizi incitmiştir.

Her zaman ve her ortamda biz Şehit Ailelerine, Gazilerine ve Güvenlik Korucularına sahip çıkan ve bu güne kadar sayısız iyileştirme ve kanuni düzenleme yapan, adeta Şehit Ailelerimizin Sahibi konumunda olan Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Başbakanımızdan ve Sayın İçişleri Bakanımızdan talebimiz ve beklentimiz Şehit Güvenlik Korucularımızın Ailelerine ve Gazi olanlarına Devlet övünç madalyası ve beratı verilmesidir. Bu madalya Şehitlerimizden bizlere kalacak ve gelecek nesillerimize gururla verebileceğimiz tek övünç kaynağımız olacaktır. Bu madalya bizim Onur ve gurur nişanemiz olacaktır. Her zaman ve her ortamda her türlü talep ve ihtiyaçlarımızı yerine getiren Devlet büyüklerimizin bu talebimizi yerine getirmelerini özellikle rica ediyoruz. İnşallah yapılacak düzenleme ile bu mağduriyetimiz giderilecektir. Kamuoyuna Saygılarımızla.

Ziya SÖZEN
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ziya, Sözen:Korucularımız, bölgenin, canlı, hafızası, konumundadırlar., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı