İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Yazı Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 14:26
 
En Özel tariflerle Başlarken...
Mehmet Şef'le Mutfak Sırları
 
 

Selamlar değerli "NehaberAnkara" okuyucuları. Öncelikle kendimi sizlere tanıtayım, ismim Mehmet yurtsever, Çankırı Kızılırmak hacılar köyünde doğdum evli ve üç çocuk babasıyım 1996 yılından buyana turizm sektöründe yiyecek içecek bölümünde aşçılık mesleği içerisindeyim. Çoğunluğu Ankara başta olmak üzere sahil bölgelinde de bulunduğum bir otelcilik geçmişi içersinde ve halen anakara da ilci otel mutfak şefli olarak mesleğime devam ediyorum. Diğer zamanlarda da restoran ve cafe danışmanlık hizmeti içerisinde kadro kurulumu, menü hazırlama, demo çalışmaları vermekteyim. Zaman zaman da çeşitli meslek liselerinde ve üniversitelerin gastro bölümün de farklı ülke mutfak eğitimleri uygulama eğitimleri bulunarak Turizm de mutfak konulu konuşmacı olarak ve aşçılık mesleği ile ilgili olarak world show veya mesleki uygulama eğimi gibi konularda turizm de yetişen aşçı adaylara karşılıklı soru cevaplarda gibi desteklerde bulunuyoruz.

Çeşitli illerde Gastro yiyecek içecek üzere düzenlenen fuarlarda yarışan öğrenci adaylarımızı yemek yarışmalarına hazırlayarak uluslara arası düzeyde yapılan bu yarışmalarda iyi derecelerle ve madalyalar ile gelmeleri için çabalar göstererek güzel sonuçlar la mutlu oluyorum. Ayrıca, Ankara'da Türkiye aşçılar federasyonuna bağlı Başkent aşçılar derneği yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapmaktayım. Geçmişte yaptığımız bir çok sosyal projelerimiz var bağlı derneğimizde gerçekleştirdiğimiz toplumsal duyarlılık projeler bulunmakta ve siz değerli okuyucularımızda bu konuları yazılarımda yer vereceğim. Yapmayı planladığımız etkinlikler arasında fuarlar gerek toplumsal farkındalık projeleri gerek sosyal projeler vb. etkinlikler yer almakta.

Yazılarımda, siz değerli ne haber Ankara okuyucularının yemek konulu istek ve soruları cevap bulacak. Birbirinden farklı püf noktalı pratik yemek tarifleri, duymadığınız farklı mutfakların görsel sunumları, lezzetli yemeler için hangi baharatlar nerede ve nasıl kullanılır? Hepsini yazılarımdan takip edebileceksiniz. Yemek sosları, özel vip davet yemekleri, ordör er ara sıcalar, börekler, tatlılar ve daha beğeniyle okuyup faydalanabileğiniz umduğumuz yazılarımla siz değerli okuyucularımızla yakında buluşmak üzere...

EXECUTİVE CHEF MEHMET YURTSEVER

 
Etiketler: En, Özel, tariflerle, Başlarken...,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı